ŠAFRÁNOVÝ ČAJ, ŠAFRÁNOVÝ ČAJ ČERNÝ

Jediný originální perský, šafránový čaj na našem trhu.
Zobrazit více
98.14% (43 hodnocení)
319,00 Kč
Dočasně nedostupné

Hlídat dostupnost produktu

věrnostní body:13
cena:319,00 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Recenze

Orientální tradice, lahodný nápoj pro chuť i zdraví. Jeden gram šafránu ve 20 ti porcích s černým nebo zeleným originálním perským zlatým čajem v nálevových sáčcích. Z jednoho sáčku připravíte půllitrovou konvici čaje. Originální šafránový čaj se nevyrábí sypaný. Důvodem je rovnoměrné rozložení šafránu v každé porci. Jediný perský čaj na našem trhu.

 

Podle nařízení EP a rady ES č. 1924/2006 nemohou být produktům přiřazována jiná výživová a zdravotní tvrzení kromě povolených. Od roku 2006 se aktualizují v Evropskému seznamu účinků byliny on hold 1924/2006. Dle nařízení lze pro šafrán uvést pouze tyto:

 • psychická harmonizace (stabilita duševního zdraví, snižuje únavu a vyčerpání)

 • správná funkce ženských orgánů (menstruační cyklus, premenstruační syndrom)

 • správná funkce mužských orgánů (erekce, potence, kvalita spermií)

Nedokážeme odhadnout rychlost dotčených orgánů a výzkumu, kolik let od vzniku nařízení z roku 2006 bude potřeba k uznání dalších vlivů látek obsažených v šafránu (safranal, crocin), aby byly takzvaně podložené a využívané stejně jako v perské medicíně přes 3000 let. Z těchto důvodů uvádíme, že další uvedené účinky šafránu na území EU, díky výše uvedenému nařízení neplatí a nejsou obchodním sdělením. Které to těch 3000 let jsou?:

 • harmonizace krevního tlaku

 • pozitivní vliv na činnost srdce a cév

 • podpora produkce serotoninu - hormonu štěstí (antidepresivum)

 • podpora zrakové ostrosti

 • hormonální rovnováha  (doporučená konzumace před početím pro ženy i muže)

 • snižovaní negativního cholesterolu

 • podpora mentální činnosti (paměť), soustředění

 • proti neurodegenerativním změnám (Alzheimer)

Jediná kontraindikace =>nedoporučuje se konzumace těhotným a kojícím ženám.

 

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. 

 

Z tohoto důvodu žádáme, abyste sami vyhledali informace o produktu, nebo jeho hlavních složkách i v jiných zdrojích. Sami pak nejlépe můžete rozhodnout, co pro vás je a není vhodné. Zde se nejedná o zdravotní tvrzení, ale pouze o informativní sdělení.smiley

 

 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

varianty produktu (2)

319,00 Kč
Dočasně nedostupné
319,00 Kč
Dočasně nedostupné

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).