ŠAFRÁN

Nejvzácnější koření světa.
Zobrazit více
100% (15 hodnocení)
věrnostní body:13
cena:319,00 Kč
Množství: 1 g
Cena za 1000 g: 319 000,00 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Recenze

Koření králů, koření štěstí, červené zlato, král léčivek. 

 

Šafrán setý je stará kulturní hlíznatá rostlina. Jeho domovinou je přes 3000 let Persie, (95% světové produkce nejkvalitnějšího šafránu). Květ obsahuje 3 nitky - které se při ručním sběru vytrhnou a usuší, výsledkem je nejvzácnější koření světa ŠAFRÁN, jehož cena  se na obchodních stezkách vyvažovala zlatem.

  •  vyprodukuje se pouze 200 tun ročně na celé zeměkouli (vzácná komodita)

  •  má nenapodobitelnou chuť, vůni a barvu

  •  pro sběr, jehož výsledkem je zachování kvality koření, vykvete pouze v určitou krátkou dobu

  •  získává se pouze ručním  sběrem 

  • na 1 kg koření je potřeba cca 200.000 květů, z kterých se vyberou 3 nitkovité útvary

  •  v perské medicíně má významné postavení pro prokázané pozitivní účinky na zdraví

 

Pokud chcete okusit pravý šafrán, jehož kvalita je po sklizni testována v laboratořích (jen tak lze zjistit přesné parametry šafránu, obsah látek crocin, safranal, picrocrocin), dle švýcarských norem ISO splňuje nároky na nejvyšší kvalitu top I. třída  (premium) typ Sargol a Negin, kterou nabízíme, naše produkty jsou také jako jediné tohoto druhu oceněny iTQi:

 

Pečeť kvality

Logo-itqi

 

V roce 2017 nejvyšší ocenění 3 hvězdy iTQi - asociace evropských kuchařů
a sommeliérů v Bruselu, za kvalitu i chuť.

Čím se TOP šafrán v Premium kvalitě z Mashadu (severovýchod Iránu, kudy vedla hedvábná stezka a kde šafrán pro svět vznikl), liší od produkce na jiných územích?

  • vysokým zastoupením charakteristických látek pro chuť, aroma a barvu (tisíce let pěstování, kvalitní cibule, půda, podnebí pro pěstování, dodržování přesných postupů při sběru a sušení);

 

  •  vysokým podílem kvalitního produktu v balení a tudíž v porci (po sběru se blizny ještě zkracují o jednu třetinu, kupujete tak koření s nejvyšším obsahem účinných látek, balení neobsahuje žluté části blizen, které se v této domovině šafránu  pokládají za nižší třídu či odpad, šafrán z ostatních území, které se všechny sumárně podílejí pouze na 5% světové produkce, tyto žluté části obsahují a bohužel nejen ty, neboť nízká produkce vede také k "pančování";

 

každá naše dodávka je testována v laboratoři, prochází nejpřísnějšími testy, je certifikovaná; 

  • vzhledem, barvou (rudá)
  • chutí (zemitá)
  • vůní a účinky (podstatný rozdíl od napodobenin)

 

Laik, který neokusil pravý šafrán nepozná, že se jedná o falzum (obarvené blizny jiných rostlin,  či odpad ze sklizně šafránu většinou nabízených na zahraničních tržištích (nitky jsou "nelámavé" následkem nesprávného zpracování při sušení a skladování, namíchané s jinými náhražkami pro objem a cenou, pokud se pohybuje pod 10 USD za gram, kvalitní nebo vůbec šafrán to není a kupujete napodobeninu..., i v Egyptě, Turecku ad. jsme se na nabídku šafránu byli podívat  a víme, že odtud ho nekoupíme.

 

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. 

 

 

 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

varianty produktu (3)

319,00 Kč
Dočasně nedostupné
1 390,00 Kč
Dočasně nedostupné
2 099,00 Kč
Dočasně nedostupné

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).