VITATONIC - vitamínový nápoj, Balení 600 g

výrobce:
katalogové číslo:5011
EAN:
dostupnost: Skladem
cena bez DPH:776,52 Kč

893,00 Kč

Koncentrovaný nápoj

Vitatonic byl vytvořen MUDr. Karlem Erbenem, který dává přednost prevenci před odstraňováním následků.

Příznivý:
k normálnímu metabolismu homocysteinu
jako prevence před civilizačními chorobami
jako podpora při léčení civilizačních chorob
pro silnější srdce
pro zdravější cévy
pro zlepšení psychické i fyzické kondice

Složení: jablečný koncentrát, višňový koncentrát, extrakt z plodu růže šípkové, kyselina:kyselina citronová , směs vitamínů: vitamín B6 – Pyridoxin, vitamín B2 – Riboflavin, kyselina listová – Folic Acid, vitamín B12 – Cobalamin.

Dávkování: Nápoj je pro pohodlné a přesné dávkování balen do sáčků po 10 gramech 1 sáček = 1 dávka.
Obsah sáčku rozřeďte ve 100 ml studené či teplé vody. Pro běžné použití doporučujeme 1 – 2 dávky denně.
Výrobek je určený pro osoby starší 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí. Schváleno Ministerstvem zdravotnictví ČR.

100 g výrobku obsahuje:
Energetická hodnota 773 kJ = 181 kcal
Bílkoviny 1,46 g
Sacharidy 44,73 g
Tuky 0,03 g
vitamin B2 20,00 mg
vitamin B6 21,00 mg
vitamin B12 500 μg
kyselina listová 5200 μg
Kde si lze nechat změřit hladinu Homocysteinu a za kolik korun?
1/ Ve Zlíně je prováděn odběr krve na homocystein zdarma.
V každé ordinaci obvodního lékaře Vám ho odeberou v rámci prevence.
2/ Zahradníkova 2-8, 611 41 BRNO,telefon: 541 552 213
Na odběr se jde bez objednání, nalačno, 6,30 – 8,00 hodin
Výsledky jsou za 3 dny. Cena 481,-Kč.
3/ Vyšetřování i odběr krve se provádí v R.M.A. Centru, Dukelských hrdinů 17, Praha 7.
Podle mých informací je možné hladinu homocysteinu v krvi změřit při pravidelné preventivní lékařské prohlídce – (tudíž zdarma – každý by ji měl 1x do roka u svého obvodního lékaře absolvovat), a to v rámci odběru krve, za účelem zjištění “tzv. metabolizmu lipidů” (uvedený komplexní screeen test obsahuje mj. měření cholesterolu, HDL, LDL apod.). Měření realizuje každá laboratoř, kam vzorek krve odevzdáte, např. KLinLab s.r.o., v mém případě v Praze. Zkuste se tedy uvedené vyšetření požadovat od svého obvodního lékaře.
S pozdravem D.Bizova
Odpovědi MUDr. Karla Erbena na Vaše dotazy

Mohou používat Vitatonic děti 3 a 5 let? Jsou alergici.
Mohou, z počátku nejlépe každý půl dávky 1x denně, později každý 1 dávku.
Kamarádka není schopna otěhotnět. Příčinou je, že se jí nevytvářejí vajíčka. Může Fytotonic a Vitatonic pomoci? Je potřeba, aby potravinové doplňky používali oba partneři? Jak dlouho doporučujete užívání Vitatonicu?
Účinek je pravděpodobný. Přípravky by měli brát oba partneři. On normální dávku, ona 2x Vitatonic a 3x Fytotonic po 4 – 5 měsíců pak zkusit dojde-li k otěhotnění, nebo znovu vyšetřit. Ona – v případě otěhotnění brát dál v normální dávce. On nemusí, ale je všeobecně prospěšné v braní pokračovat.
Kyselina listová je velmi choulostivá na vliv vyšší teploty. Pasterizace (70 ºC) ji nepoškodí?
Zahřátím se ničí jen přírodní foláty. Syntetická kyselina listová je i při vyšších teplotách stabilní.
Snáší například upečení v chlebu.
Jaký je zdroj vitamínu B 12 ve Vitatonicu?
Je to krystalický, uměle vyrobený vitamín s lepší vstřebatelností než přírodní.
Proč mají dnes lidé nedostatek vitamínu B 12, když jí tolik masa?
Nedostatek B12 mají lidé s nemocným žaludkem, jehož buňky nevytvářejí „intrinsic factor“ nezbytný pro vstřebání přírodního B12; krystalický B12 tento faktor nepotřebuje. Nedostatek B12 mají také vegetariáni.
Svoji paní doktorku jsem požádala o změření Homocysteinu, ale řekla mi, že se to běžně neměří a je to drahé. Pouze v odůvodněných případech. Co jsou to tzv. „odůvodněné případy“?
VZP hradí toto vyšetření například v případě, že nelze vysvětlit, proč došlo k infarktu. Preventivní vyšetření nehradí. Některá odmítnutí lékařů jsou projevem toho, že lékař o homocysteinu nemá potřebné znalosti.
Proč není denní dávka Vitatonicu ve třech sáčcích stejně jako u Fytotonicu? Někomu se zdá Vitatonic dražší než Fytotonic?
Protože někdo užívá Fytotonic3x denně, někdo 2x, někdo 1x, někdo občas zapomene. Vitatonic je určen ke snížení homocysteinu v krvi člověka a k udržování hladiny v optimálních hodnotách. A k tomu je třeba právě obsah toho jednoho sáčku denně. Dávka vitamínů v jednom sáčku zaručuje účinnost!
Na základě Vašich informací a práce vznikly různé vitamínové preparáty. Dle Vašeho názoru jsou tyto preparáty z hlediska ovlivnění Homocysteinu rovnocenné s Vitatonicem, respektive v jakém pořadí účinnosti jednotlivé výrobky jsou?
Jsou v podstatě rovnocenné. Výhodou Vitatonicu je, že v případě potřeby lze dávku násobit.
Uvažoval jste o pobočce Svazu pacientů v Brně?
Pobočky vznikají z místního zájmu. Svaz pacientů je nezakládá, pouze registruje.
Pro prevenci by se měl Vitatonic užívat během celého roku každý den?
Chybu v metabolizaci homocysteinu nelze vyléčit, ale trvalé užívání Vitatonicu brání jejímu novému rozvinutí.
PABA je podstatnou částí kyseliny listové – je tedy i ve Vitatonicu?
Paraaminobenzoová kyselina nemá chemicky nic společného s kyselinou listovou, nebo přírodními foláty a není vitamínovou součástí Vitatonicu.
Má nějaký smysl obohacená alpská sůl kyselinou listovou pro náš organizmus?
Při běžně nedostatečném příjmu kyseliny listové ve stravě má cenu každé její množství přidané k potravinám.
Je pro člověka důležitá teplá strava či nikoliv -vzhledem k oxidaci tuků?
Tepelně upravená strava je lépe stravitelná, ale je ochuzená o vitamíny a enzymy citlivé na zahřátí. U tuků je nebezpečná oxidace cholesterolu v živočišných tucích při vysoké teplotě a přístupu kyslíku. Nebezpečné je proto jejich smažení, ale nikoli vaření ve vodě. Nepřepálené rostlinné tuky nejsou nebezpečné ani při smažení.
Když má někdo předepsané léky na vysoký krevní tlak, v jakém časovém údobí by měl pít Vitatonic?
Nejlepší je ihned po zjištění vysokého krevního tlaku začít brát Vitatonic v dávce 2 denně. Začne-li se brzy po začátku onemocnění, dojde většinou k jeho úplnému vyléčení. U dlouho trvajících hypertenzí již není předpoklad pro vyléčení, lze dosáhnout částečného zlepšení.Při souběžném braní léků je lepší Vitatonic brát 30min před jídlem, odděleně od léků.
Mohou brát Fytotonic a Vitatonic lidé, kteří měli mozkovou příhodu a lidé, kteří berou léky na ředění krve?
Lidé po mozkové příhodě by měli co nejdříve brát kombinaci Vitatonic – Fytotonic, aby se příhoda neopakovala. Nasadí-li lékaři Warfarin, sníží tím srážlivost krve, ale komplikují tím přechod na léčení její příčiny.
Bude pokračování o Homocysteinu v časopisu Phöenix?
Seriál o homocysteinu bude pokračovat do prosince.
Kdy budete mít přednášku v Českých Budějovicích? Plánujete něco v našem regionu?
Přednášky mimo Prahu sám neplánuji a neorganizuji. Jezdím přednášet tam, kde podmínky pro přednášku připraví místní zájemci. Počet posluchačů musí být takový, aby se uhradily náklady.
Přibývá se na váze po přípravku s vitamíny B a Kyselinou listovou (Vitatonic)?
Nemohu souhlasit s tvrzením, že jedním zdrojem vitamínu B 12 je pouze živočišná říše. Je množství fermentačních procesů. Na konci jednoho z nich je sojový produkt s názvem Tempen, existující tisíce let na této planetě (množstvím B 12 přesahuje mnohonásobně než je v játrech).
Někteří lidé přibírají na váze v souvislosti s větším příjmem B12 a aby mohli snížit svůj homocystein, jsou nuceni přestavět svůj jídelníček na méně kalorií. V literatuře o vitamínech se běžně traduje, že pro člověka je jediným zdrojem B12 maso zvířat. Možná se to týká také dostupnosti zdrojů pro většinu populace, která nemyslí na to, že nějaký B12 existuje, a že by ho měla občas konzumovat. Vaše tvrzení o Tempenu byste měl doložit citací literatury, nebo raději zasláním článku.
Již více než rok se léčím s neplodností. Po absolvování různých vyšetření a pokusů léčení mi můj lékař naordinoval hormonální léčbu (Clastilbegyl). Mohu kombinovat Fytotonic a Vitatonic s těmito léky? Případně v jakém dávkování mám tyto dva potravinové doplňky používat?
Kombinovat je můžete, ale dojde-li k otěhotnění, nebudete vědět, co Vám napomohlo. Nezajímá-li Vás tato otázka, pak Vám kombinace Fytotonic a Vitatonic braná 3 měsíce před plánovaným početím sníží nebezpečí rizikového těhotenství a poškození plodu.
Známému po plicní embolii zakázali jíst lékaři veškerou listovou zeleninu proto, že údajně kyselina listová je pro něj nebezpečná. Má to nějaké opodstatnění?
Vaše informace je nepřesná. Tyto zákazy vyslovují lékaři pacientům při léčení Warfarinem – viz výše.
Mám změřenou hladinu Homocysteinu 7,1. Mám pít také Vitatonic a v jakém množství?
K zodpovězení vašeho dotazu potřebuji znát váš věk, pohlaví, zdravotní stav a dosavadní skladbu stravy. Tyto problémy se lépe řeší v poradně, než na stránkách časopisu.
Mohu používat Vitatonic při následujících potížích?
– slabé srdce + psychické depresivní onemocnění
– silné akné v obličeji současně s alergií přetrvávající ve věku 24 let
– kloubní onemocnění, při bolestech kloubů
– nedokrvování rukou, brnění, mrtvení
– při borelióze přeléčené antibiotiky
– při křečích v lýtkách, chodidlech
– při nálezech jaterních, ledvinových, štítná žláza, tlusté střevo, slinivka
– bolesti hlavy, zubů
– při menstruačních bolestech
– při svalové slabosti
U vyjmenovaných problémů je nutná kombinace Vitatonic – Fytotonic, u svalových křečí přidávat vhodný zdroj hořčíku. Je-li to kombinace potíží u jedné osoby, pak v tom případě nedoporučuji začít léčení bez stanovení výchozí hladiny homocysteinu. Je tu nakombinováno příliš mnoho zdravotních potíží a je možné, že buňky nebudou na Vitatonic patřičně reagovat
Může Fytotonic, Vitatonic a Energoton užívat ten, kdo trpí cévní chorobou? Cévní choroba = přílišná tvorba cholesterolu. Pacient má postižené „karotidy“, z 50% jsou neprůchodné.
Měl by tyto prostředky využívat, pokud nechce, aby se stav jeho cév zhoršoval. Doporučuji přečíst v knize „Jak pomoci tělu, aby se vyléčilo samo“ kapitolu o srdečně-cévních onemocněních. Tam je souvislost mezi cholesterolem a homocysteinem podrobně vysvětlena a bude jasné, co a proč má pacient udělat.
Užívání Fytotonicu při diabetu II – (v magazínu uvádíte po poradě s lékařem) Moje praktická lékařka je nepřítelem různých doplňků. Mám jeho užívání tedy „risknout“?
Vy rozhodujete o svém zdraví, protože jste jeho majitelem a musíte si vybrat čemu a komu chcete věřit. Rozhodování Vám určitě usnadní, když si přečtete knížku „Jak pomoci tělu, aby se vyléčilo samo (vydalo nakladatelství Formát). K léčení cukrovky II.typu je dobré znát svoji hladinu homocysteinu a podle ní léčení upravit – to se rozumí poznámkou o poradě s lékařem.

Složení: jablečný koncentrát, višňový koncentrát, extrakt z plodu Růže šípkové, kyselina citronová E 330, vitamín B6 – Pyridoxin, vitamín B2 – Riboflavin, kyselina listová – Folic Acid, vitamín B12 – Cobalamin.
Dávkování: Nápoj je pro pohodlné a přesné dávkování balen do sáčků po 10 gramech 1 sáček = 1 dávka.
Obsah sáčku rozřeďte ve 100 ml studené či teplé vody. Pro běžné použití doporučujeme 1 – 2 dávky denně.
Výrobek je určený pro osoby starší 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí. Schváleno 

 

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. 

 

Z tohoto důvodu žádáme, abyste sami vyhledali informace o produktu, nebo jeho hlavních složkách i v jiných zdrojích. Sami pak nejlépe můžete rozhodnout, co pro vás je a není vhodné. Zde se nejedná o zdravotní tvrzení, ale pouze o informativní sdělení.smiley

https://www.zdraveproduktyhk.cz/