ŠAFRÁNOVÝ ČAJ

výrobce:
katalogové číslo:
EAN:
dostupnost: Skladem
cena bez DPH:277,39 Kč

319,00 Kč

Orientální tradice, lahodný nápoj pro chuť i zdraví. Jeden gram šafránu ve 20 ti porcích s černým nebo zeleným originálním perským zlatým čajem v nálevových sáčcích. Z jednoho sáčku připravíte půllitrovou konvici čaje. Originální šafránový čaj se nevyrábí sypaný. Důvodem je rovnoměrné rozložení šafránu v každé porci. Jediný perský čaj na našem trhu.

 

Podle nařízení EP a rady ES č. 1924/2006 nemohou být produktům přiřazována jiná výživová a zdravotní tvrzení kromě povolených. Od roku 2006 se aktualizují v Evropskému seznamu účinků byliny on hold 1924/2006. Dle nařízení lze pro šafrán uvést pouze tyto:

Nedokážeme odhadnout rychlost dotčených orgánů a výzkumu, kolik let od vzniku nařízení z roku 2006 bude potřeba k uznání dalších vlivů látek obsažených v šafránu (safranal, crocin), aby byly takzvaně podložené a využívané stejně jako v perské medicíně přes 3000 let. Z těchto důvodů uvádíme, že další uvedené účinky šafránu na území EU, díky výše uvedenému nařízení neplatí a nejsou obchodním sdělením. Které to těch 3000 let jsou?:

Jediná kontraindikace =>nedoporučuje se konzumace těhotným a kojícím ženám.

 

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. 

 

Z tohoto důvodu žádáme, abyste sami vyhledali informace o produktu, nebo jeho hlavních složkách i v jiných zdrojích. Sami pak nejlépe můžete rozhodnout, co pro vás je a není vhodné. Zde se nejedná o zdravotní tvrzení, ale pouze o informativní sdělení.smiley

 

 

https://www.zdraveproduktyhk.cz/