CITRONOVÁ TRÁVA

výrobce:
katalogové číslo: 5018
EAN:8594036032323
dostupnost: Skladem
cena bez DPH:113,04 Kč

130,00 Kč

 

Voňatka citronová, spíše známá pod názvy citronová tráva či lemongrass. 

 

Citronová tráva je nabitá mnoha vitamíny a minerálními látkami, např. vitamínem A, C, vitamíny ze skupiny B, kyselinou listovou, zinkem, hořčíkem, železem, draslíkem, manganem a vápníkem.

 

Čaj z citronové trávy je ideální způsob, jak všechny tyto benefity z rostliny získat. Prvně je však nutné vědět, jak čaj doma správně připravit.

1 polévkovou lžíci citronové trávy necháme v 1 litru vody přejít varem max. 3 minuty. Nalijeme do konve a necháme trávu klesnout ke dnu. Nápoj můžeme pít behem celého dne teplý i studený. Lze jej dochutit medem i citronem.

 

Citronová tráva se obecně využívá do kosmetických přípravků, k výrobě parfémů, solí do koupele, esenciálních olejů či k přípravě lahodného citronového čaje. 

V asijské kuchyni se používá k dochucování pokrmů. Do jídel se obvykle využívají cibulovité konce trávy, které se nakrájí na plátky. Tužší stonky jsou používány jako koření. Obvykle se citronová tráva kombinuje s česnekem, paprikou, šalotkou, koriandrem. Lze ji využít v čerstvém, sušeném, zmraženém i konzervovaném stavu, výrazné citronové aroma tím neztrácí. Je také přidávána do vonných tyčinek, protože odpuzuje hmyz.

 

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. 

 

Z tohoto důvodu žádáme, abyste sami vyhledali informace o produktu, nebo jeho hlavních složkách i v jiných zdrojích. Sami pak nejlépe můžete rozhodnout, co pro vás je a není vhodné. Zde se nejedná o zdravotní tvrzení, ale pouze o informativní sdělení.smiley

https://www.zdraveproduktyhk.cz/